Szukaj ściąg i wypracowańAngielski przez Skype - czy wartoNauka nowego języka wymaga nie tylko wiele zaangażowania, ale także czasu, który możemy poświęcić na poznawanie słówek i gramatyki. Nie łatwo zmusić się do codziennych ćwiczeń. Jednak największe wyzwanie to prawidłowa wymowa. Nie sposób wypracować w sobie tej umiejętności, jeśli nie mamy kontaktu z żywym językiem. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Dlatego angielski przez Skype jest w tym przypadku złotym środkiem. Jakie zalety na ten sposób nauki?

 

Dla kogo angielski przez Skype?

 

Rozwiązanie to jest idealne dla wszystkich tych, którzy nie mają czas albo możliwości, aby dojeżdżać na zajęcia. Te organizowane przez Skype trwają około godzinę. Można pomyśleć, że przecież lekcje odbywające się w szkole językowej również trwają godzinę, jednak do tej szkoły trzeba jeszcze dojechać. Dojazd nieraz zajmować może dwa razy dłużej. I generuje to już dużo więcej czasu. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie dla młodych matek i ojców, którzy nie mogą ruszyć się z domu, a chce się doszkolić. Podobnie dla chorych osób, dla których podróżowanie i przemieszczanie się jest problemem samym w sobie.

Czy warto? Zalety i wady

 

Do największych zalet, poza już wyżej wymienionymi, należy pewnego rodzaju intymność. Uczymy się w zaciszu własnego domu, w znanych nam warunkach. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam się przełamać w mówieniu. Ponadto bardzo dobrze wybierać szkoły, które mają w ofercie zajęcia z native speakerami. Dzięki nim mamy możliwość posłuchania języka w takiej formie w jakiej powinien on brzmieć. Dodatkowo podczas takich lekcji dostajemy 100% uwagi nauczyciela. Jesteśmy jego jedynymi uczniami i może się w pełni skupić na naszych błędach i pomóc nam z każdym problemem. Są to bardzo spersonalizowane lekcje dopasowane do naszego poziomu, umiejętności oraz potrzeb. Warto zauważyć, że dostajemy także możliwość wyboru nauczyciela.

Naukę możemy zorganizować tak, jak lubimy, o dowolnej porze dnia, która również będzie odpowiadać nauczycielowi. Możemy także, jeśli pomaga nam się to skupić, iść z laptopem albo tabletem do kawiarni i to właśnie tam się uczyć.

Do wad zaliczyć można jedynie to, że nie ma możliwości porównania się z innymi uczniami więc nie zawsze mamy motywację by dążyć do wyższego poziomu. Jednak zależy to oczywiście od charakteru danej osoby. Zdecydowanie angielski przez Skype ma więcej zalet niż wad. Konieczne jest jednak znalezienie jak najlepszej szkoły.