NEWSY

Ciekawe miejsca na wycieczki szkolne w górach - lista TOP 5Wycieczki należą chyba do najbardziej lubianych „przedmiotów szkolnych” wśród uczniów. To czas relaksu, zabawy, nowych wyzwań, możliwość nauki w terenie. Jednak oprócz standardowych wycieczek o charakterze edukacyjnym, warto pamiętać także o innych aktywnościach, a najlepszym do tego miejscem są góry. Które miejsca idealnie nadają się na wycieczki szkolne?

1. Masa atrakcji w Istebnej!

Istebna to niewielka wieś położona w województwie śląskim i popularna miejscowość turystyczna. Znajduje się tam góra Złoty Groń, która jest częścią Beskidu Śląskiego, w tej okolicy wytyczono wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, jest też sporo innych atrakcji dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Decydując się na wycieczkę szkolną z Base Camp: http://bcamp.pl/dla-szkol/ można liczyć na takie urozmaicenia jak park linowy, który nie bez powodu uwielbiany jest przez dzieciaki. Z dodatkowych rozrywek warto wymienić marsze na orientacje, tory przeszkód, gry i zabawy oraz strzelanie z łuku, dmuchawki czy markera do paintballu. Dla dzieci będzie to zdecydowanie ciekawa atrakcja.

park-linowy-base-camp-istebna.jpg

 

2. Wycieczka szkolna do stolicy Tatr – Zakopanego

Zakopane to chyba stały punkt wycieczek szkolnych z całego kraju. Zdecydowanie jest tu masa miejsc i atrakcji, z których warto skorzystać i nie chodzi tu tylko o piesze wycieczki! Zakopane to wiele miejsc o charakterze zabytkowym, z możliwością zwiedzania tradycyjnych góralskich chat czy muzeów. Do tego trzeba dodać jeszcze wyciąg na Kasprowy Wierch i kolej linowo-terenową na Gubałówkę. Można odwiedzić skocznie narciarskie oraz wiele innych obiektów i rzecz jasna przejść się po Krupówkach. Dla dzieci można zorganizować jeszcze przejście w parku linowym czy odwiedziny w Tatrzańskim Parku Narodowym.

zakopane-kolej-gubalowka.jpg

 

3. Zawoja – idealne miejsce dla szkolnych wycieczek

Zawoja to wieś znajdująca się w województwie małopolskim położona u stóp Babiej Góry. To popularna miejscowość letniskowa i turystyczna, która jest doskonałym miejscem wypadowym dla pieszych wycieczek górskich. Oprócz typowych wędrówek po szlakach turystycznych, w Zawoi można odwiedzić Centrum Górskie „Korona Ziemi” z prezentacją najwyższych szczytów na świecie, a także Skansen Budownictwa Ludowego, czy też przejechać się koleją linową. Z powodzeniem można tam organizować różnego rodzaju gry i zabawy terenowe. A w celach edukacyjnych warto także odwiedzić Babiogórski Park Narodowy. Wśród innych atrakcji: ognisko i kiełbaski to idealne zwieńczenie dnia pełnego aktywności.

budynek-w-zawoi.jpg

 

4. Wycieczka w Pieniny

Pieniny to pasmo górskie należące do łańcucha Karpat, które leży w Polsce i na Słowacji. Znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, którymi można wędrować nawet po kilku miejscowościach. W Niedzicy jest do odwiedzenia Zamek Dunajec, który znajduje się nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. Dla zainteresowanych historią zwiedzanie zabytkowego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Dębinie Podhalańskiej także będzie ciekawą atrakcją. Jeżeli chodzi o bardziej żywiołowe rozrywki, można liczyć na spływ Dunajcem po szlaku wodnym, a na koniec przejść się uliczkami Szczawnicy. Istnieje też możliwość wjechania na Palenicę kolejką linową, by móc podziwiać piękne widoki.

zamek-w-niedzicy.jpg

 

5. Góry Świętokrzyskie jako kierunek wycieczek szkolnych

Góry to nie tylko samo południe Polski na granicy Czech czy Słowacji, ale także i Góry Świętokrzyskie, gdzie w równie wielkim stopniu można przyjemnie i aktywnie spędzić czas. Trasy turystyczne są stosunkowo łatwe, dla dzieci więc nie powinny stanowić problemu, dodatkowo na tym terenie można znaleźć całą masę innych atrakcji – odwiedzić Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej, Sabat Krajno czy też zwiedzić zamki w Chęcinach i w Ujeździe. Dla spragnionych wrażeń czekają spływy kajakowe oraz rajdy rowerowe i piesze. A może jeszcze nocne rajdy po górach? Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

 

dzieci-w-kajaku.jpg

Góry to naprawdę atrakcyjne miejsce dla wycieczek nie tylko szkolnych. Dają one wiele możliwości aktywnego spędzania czasu jak wędrówki po szlakach, gry i zabawy czy wspinaczki po parkach linowych, ale także są szansą na naukę. Miejscowości górskie to także szeroki wachlarz zabytków i ciekawych miejsc historycznych, które warto poznać, a dzieci mogą się doskonale bawić, jednocześnie zdobywając nową wiedzę.