Szukaj ściąg i wypracowań

Nauka angielskiego one to one czy grupowo? wady i zaletyOd pewnego czasu modna, ale i wygodna, głównie za sprawą dostępu do wiedzy przez internet staje się nauka samodzielna, niezależna. Po okresie boomu na naukę w grupie w postaci zorganizowanych kursów i zajęć grupowych nastał trend do komfortowej nauki według własnych zasad i potrzeb, tak jak lubimy, bez stresu. Alternatywą dla osób, które nie mają na tyle motywacji i systematyczności w sobie, by uczyć się samemu są korepetycje, czyli model edukacji indywidualnej.

Spotkania z nauczycielem sam na sam pozwalają uczyć się skuteczniej niż w grupie, bowiem można organizować ciekawe lekcje nas interesujące, jak również poświęcić czas na tematy sprawiające trudność, pomijając te zagadnienia z jakimi problemów nie mamy. Każdy model edukacji ma swoje zalety, czy to nauka samodzielna rodząca doświadczenia i zapadająca w trwałą pamięć, czy też indywidualna nauka trafiająca w potrzeby ucznia, czy też nauka w grupie wzajemnie się mobilizującej. Jako, iż każdy z nas ma inne preferencje względem nauki, jedni wolą uczyć się sami, inni potrzebują wsparcia, a jeszcze innym sprzyja grupa kursantów, nauka języka angielskiego dostępna jest w wielu wersjach do wyboru. To, iż dla kogoś nauka w drodze korepetycji jest najlepszą metodą poznania nie oznacza, wcale że dla kogoś innego taką się nie okaże. Jeżeli wiesz, że jesteś indywidualistą, nie jesteś błyskotliwym uczniem jeśli chodzi o język angielski, warto jest wybrać zajęcia indywidualne. Również jeżeli na kursie grupowym wiesz, że byś się nudził spróbuj nauki samodzielnej, która może być godnym Ciebie wyzwaniem. Jeśli jednak w grupie czujesz się bezpiecznie, cenisz sobie pomoc kolegów, możliwość ćwiczenia z innymi kursantami, możliwość porównania się i rywalizacji to kurs grupowy jest idealną propozycją dla ciebie.

Efektywność nauki należy podzielić na efektywność obiektywną i subiektywną

W przypadku obiektywnej czynnikami wpływu są zdolności językowe danej osoby, trudność nauki wybranego języka. Wśród czynników mających wpływ na efekty w  nauce o charakterze subiektywnym należy wymienić warunki i metody nauki, jak również osobę nauczyciela, pomoce dydaktyczne itd.  Każdy sposób przyswajania wiedzy jest odpowiedni o ile jest skuteczny, jednak nie wszystkie sposoby są skuteczne dla każdego i nie każda metoda dobra jest dla konkretnej osoby. Dopasowując organizacje procesu dydaktycznego do osobistych potrzeb, zdolności i upodobań możemy osiągnąć lepsze wyniki w nauce. Nauka w grupie jest chwalona za naturalną możliwość konkurowania, rywalizacji i mobilizacji grupowej, jak i możliwość pomagania sobie nawzajem, poprawiania błędów. Niestety nauka grupowa poza szeregiem zalet ma też swoje wady. Grupy nie powinny być zbyt liczne, jak również zróżnicowane, gdyż nauczyciel nie jest w stanie dotrzeć do każdego ucznia w krótkim czasie, a często w ogóle zauważyć trudności. Często nadawane tempo nauki przez większość powoduje problemy i braki u osób mniej zdolnych, wówczas uczniowie tracą motywacje do nauki widząc coraz większy dystans dzieląc ich od grupy najlepszych.

Indywidualna nauka języka angielskiego z lektorem tylko na Preply. Zapraszamy!

Wśród zalet nauki indywidualnej wymienić należy zwłaszcza możliwość dopasowania tempa nauki oraz materiału do ucznia. Istotne jest też kreatywne podejście z uwzględnieniem zainteresowań ucznia, dopasowanie ćwiczeń i ich formy do ulubionych zajęć ucznia, przez co nauka staje się milsza, przyjemniejsza i łatwiejsza. Indywidualne spotkania, niekoniecznie cykliczne i stałe pozwalają także pracować nad samooceną i motywacją. Autorytet nauczyciela pozwala doskonale zmobilizować do nauki, jak i wskazać postępy w nauce, co nie jest możliwe w grupie. Korepetycje one to one to doskonałe rozwiązanie dla osób przeciętnych, które potrzebują poczuć się dobre, odnosić sukcesy, by uwierzyć w siebie i pokonywać kolejne trudności, podołać wyzwaniom językowym. Kluczową rolę pełni w korepetycjach osoba lektora. To on odpowiada za organizację lekcji i ich treść. Jeśli zadbamy o nauczyciela zaangażowanego i ze stosownym podejściem możemy nauczyć się angielskiego kilkukrotnie szybciej i efektywniej niżeli w grupie.

Poza nauczycielem oraz wyborem metody nauki istotne znaczenie mają warunki do nauki tak grupowej jak i indywidualnej. W przypadku nauki grupowej musimy liczyć się z koniecznością dostosowania do lokalizacji, godziny, dnia, jak również co do warunków dydaktycznych jak pomoce naukowe, oświetlenie, nagłośnienie itd. Jeżeli chodzi o naukę indywidualną jest tutaj o wiele większa swoboda, która przemawia na korzyść nauki indywidualnej. Pobierając korepetycje możemy ustawić ich grafik pod siebie, a korzystając z korepetycji przez Skype, również wybrać lokalizację, w  której skorzystamy z zajęć online. Ucząc się w takich okolicznościach, w jakich nasz mózg najszybciej zapamiętuje informacje możemy opanować angielski z łatwością i przyjemnością zarazem. Uczestnicząc w lekcjach indywidualnych możemy skupić się na konwersacjach, jak i na gramatyce, czy słownictwie owijając ćwiczenia w formę luźnej dyskusji, opowiadania i rozmowy. Oszukując nasz mózg, ucząc się poprzez rozrywkę możemy osiągnąć o wiele więcej, tym samym warto jest łączyć naukę z rozrywką. Dzięki osobistemu wyborowi i kompozycji zajęć indywidualnych, wplataniu ich w proces dydaktyczny korepetycje mogą być doskonałą formą nauki przy okazji.

Swoboda planowania lekcji przez Skype, możliwość nauki we własnym domu, na łonie natury, jak i w podróży czy w luce między innymi aktywnościami pozwala zwiększyć efekty nauki, jak i w ogóle umożliwić naukę angielskiego. Warto pamiętać, iż wiele osób zamieszkujących niewielkie miejscowości ma na zajęcia z angielskiego niemały kawałek drogi, są też osoby przykute do łóżka i nie mogące z różnych względów opuszczać domu. To dla nich korepetycje przez Skype są wielką szansą. Indywidualizacja nauki wyróżnia korepetycje na tle zajęć grupowych, a elastyczność nauki online dodaje atrakcyjności modelowi one to one. Szczególnym rodzajem korepetycji z angielskiego są konwersacje z native speakerami. Dzięki opcji konwersacji przez internet zyskujemy dostęp do bogatego wyboru native speakerów z całego świata. Uczestnicząc w konwersacjach indywidualnych zawsze mamy możliwość osobistej rozmowy i dopytania się o szczegóły nas interesujące, rozmowy na każdy temat, spontanicznej wymiany zdań. W przypadku zajęć grupowych nie zawsze mamy okazję do zadania pytania, jak i realnego uczestnictwa w rozmowie, będąc aktywnym jej dyskutantem.

Nauce indywidualnej trudno jest przypisać wady, aczkolwiek można ich dopatrywać się w zbytnim egoizmie, który buduje indywidualna relacja z nauczycielem. Minusem może być także utwierdzenie w doskonałości umiejętności, jak i brak urozmaicenia, zróżnicowania dyskutantów.

Podsumowując, zalet nauki indywidualnej jest zdecydowanie więcej niżeli zalet nauki w  grupie, niemniej są osoby, dla których to nauka grupowa jest pisana. Jeśli nie czujesz się dobrze na kursie grupowym, sprawdź naukę indywidualną. Nie musisz obawiać się wyższych kosztów, za to spodziewać się możesz większej skuteczności i komfortu nauki, w szczególności, jeżeli zdecydujesz się na naukę online i wykorzystanie Skype.  PODOBNE PRACE

skomentuj to