NEWSY

Jak znaleźć dobrego korepetytora? Gdzie na korepetycje?Gdzie szukać korepetytora?

Jeśli szukamy nauczyciela od zajęć dodatkowych, istotne jest wybranie dobrych źródeł ogłoszeń. Poszukiwania warto rozpocząć w internecie. Miejscem, w które warto zajrzeć, poszukując korepetytora, są serwisy ogłoszeniowe, sprawdź korepetycje z różnych przedmiotów na Sprzedajemy.pl. Podobnym, równie wartościowym miejscem, będzie olx.pl, lub też strony, na których znajdują się jedynie ogłoszenia korepetytorów, np. superprof.pl, czy e-korepetycje.net. Oprócz tych źródeł możemy zajrzeć na mapy Google i firmy oferujące zajęcia w naszej okolicy. Przy okazji istotne jest, aby przeczytać opinie, które wiele mogą nam powiedzieć o danych usługach. Jeśli mamy znajomych, którzy korzystali z takich lekcji, możemy ich podpytać, kogo polecają. Warto wiedzieć, że rynek korepetycji jest dyktowany głównie przez takie oceny, więc jeśli osoby z naszego grona są zadowolone, to zdecydowanie warto do takiego nauczyciela się wybrać.

Kiedy zdecydować się na korepetycje?

Lepiej zbyt wcześnie, niż zbyt późno. W kwestii nauki lepiej dmuchać na zimne. Jeśli tylko jakiś temat staje się dla nas kłopotliwy, a nie potrafimy znaleźć nikogo bliskiego, kto mógłby nam go wyjaśnić, warto od razu udać się do korepetytora. Dosyć oczywistą sprawą jest też to, że idziemy na korepetycje, jeśli zaległości nam się skumulują. Wtedy jednak ciężej jest je nadrobić. Warto jednak zaznaczyć, że dobry nauczyciel wyciągnie z opresji nawet ucznia znajdującego się w beznadziejnej sytuacji. Jeśli więc szukamy dobrego korepetytora, istotnym wyznacznikiem będzie to, czy ma za sobą jakieś ekstremalnie trudne przypadki. Nie jest jednak tak, że tylko uczniowie z problemami z danym przedmiotem mogą chodzić na korepetycje. Zajęcia tego typu są także dobre jeśli chcemy rozwijać naszą wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Wówczas korepetycje takie odbywają się w nieco innej formie, ale dla uczniów piątkowych, którzy chcą być jeszcze lepsi, również jest to korzystne rozwiązanie.

Jak wybrać dobrego korepetytora?

Przede wszystkim istotne jest to, o czym już wspomnieliśmy, a więc czy korepetytor potrafi poradzić sobie z trudnymi przypadkami. Nie jest to jednak jednoznaczne, ponieważ nawet jeśli nauczyciel potrafi pomóc uczniowi z problemami, nie jest powiedziane, że dobrze poprowadzi ucznia bardzo dobrze znającego daną problematykę. Najlepiej więc sprawdzić, czy nauczyciel, którego chcemy wybrać, specjalizuje się w jednym typie uczniów, czy może prowadzi zajęcia dla uczniów na różnych poziomach. Dobry korepetytor musi poradzić sobie z każdym uczniem. Możemy skorzystać z opinii na Google, aby sprawdzić, co inni mówią o pracy danego prowadzącego zajęcia. Oprócz merytorycznego przygotowania istotne jest również to, czy nauczyciel czerpie przyjemność ze swojej pracy. I uwierzcie, to widać od razu, dlatego najlepiej jest umówić się na lekcję próbną i samemu przekonać się, czy z tym akurat korepetytorem dobrze będzie nam się pracowało.