Szukaj ściąg i wypracowańJaką grę kupić w prezencie nastolatkowi?Kupienie trafionego prezentu nastolatkowi stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieją uniwersalne pomysły, które niemal każdemu przypadną do gustu. Jednym z takich „pewniaków” jest gra planszowa.

Popularne planszówki wróciły do łask i są teraz bardzo modnym sposobem spędzania czasu. Dzięki temu ich oferta jest tak bogata, że bez problemu można dopasować tytuł do upodobań osoby, którą chcesz obdarować. Najbardziej popularne gry planszowe, jak Gra 5 sekund, Ego oraz Osadnicy z Catanu już podbiły serca użytkowników, a w ofercie sklepów wciąż pojawiają się nowe. Sprawdź, jaka planszówka będzie najlepszym gwiazdkowym prezentem.

Gra 5 sekund – gra dla całej rodziny

Gra 5 sekund to doskonała zabawa, która sprawdzi się zarówno podczas spotkania nastolatka z kolegami, jak i w charakterze gry dla rodziny. Jest to planszówka, w której do mety można dostać się, poprawnie odpowiadając na pytania.

Uczestnik ma za zadanie w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na z pozoru proste pytania na przykład:

  • wymień 3 akcesoria do makijażu,
  • Wymień 3 rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę „g”
  • Wymień 3 sposoby na zabicie czasu w podróży.

Cała trudność polega na tym, że na pytania gracz odpowiada pod presją czasu, a tytułowe 5 sekund odmierza oryginalny czasomierz. Pudełko z grą zawiera karty z aż 744 pytaniami, nie ma więc szans, że w ciągu kilku nawet rozgrywek będą się one powtarzać. To bardzo fajna gra, która zapewnia salwy śmiechu i mile spędzony czas w niemal każdym gronie. Na rynku są dostępne wersje: Junior (dla dzieci), klasyczna oraz specjalna, z pytaniami wymyślonymi przez graczy.

Gra Ego – gra towarzyska na domówkę

Gra Ego to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić spotkanie towarzyskie w niebanalny sposób. Podczas rozgrywki należy odpowiedzieć na interesujące i nierzadko bardzo prywatne pytania, a pozostali uczestnicy mają za zadania obstawić, jaka będzie odpowiedź. Przekrój pytań jest bardzo szeroki – na przykład:

  • czy dasz sobie odciąć mały palec u nogi w zamian za duże pieniądze?
  • czy byłbyś zazdrosny o nowe auto sąsiada?

Daje możliwość lepszego poznania się, nierzadko staje się pretekstem do dyskusji na ciekawe tematy. Ego jest grą, która podkręci atmosferę zarówno podczas imprezy nastolatków, jak i dorosłych.

Gra Osadnicy z Catanu – gra dla młodych strategów

To gra strategiczna, w której uczestnicy wcielają się w osadników. Podczas rozgrywki trzeba założyć jak najwięcej osad i doprowadzić do nich drogi. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż każdy gracz stara się zbudować swoje miasta i osady w najkorzystniejszych lokalizacjach, które zapewnią mu dostęp do drogocennych surowców. Uczestnicy wzajemnie przeszkadzają sobie, co stwarza okazję do emocjonującej rywalizacji. Osadnicy z Catanu to gra, która może w równym stopniu wciągnąć zarówno całą rodzinę, jak i kolegów nastolatka.