Szukaj ściąg i wypracowańKompletujemy wyprawkę szkoloną - sprawdź jak zaoszczędzićJuż w drugiej połowie sierpnia przed rodzicami dzieci w wieku szkolnym zaczyna pojawiać się widmo konieczności skompletowania wyprawki szkolnej. Problem nie ogranicza się jedynie do obciążenia domowego budżetu o znaczną, najczęściej wynoszącą kilkaset złotych kwotę, ale dotyczy również zgromadzenia artykułów szkolnych zgodnych z indywidualnymi życzeniami konkretnego nauczyciela.

 

Gdy w przypadku dzieci starszych oczekiwania są mniej szczegółowe to w przypadku maluchów dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą, zgromadzenie odpowiedniej wyprawki szkolnej stanowi już poważne wyzwanie.

Od czego zacząć?
Zanim zrobimy pierwsze zakupy artykułów szkolnych warto wcześniej odwiedzić szkołę i sprawdzić co powinno wejść w skład wyprawki szkolnej. Najczęściej lista z potrzebnymi artykułami wywieszona jest na tablicy ogłoszeniowej. Jeśli takowej nie ma warto zapytać o szczegóły w sekretariacie szkolnym. Niekiedy nauczyciele dopiero na pierwszym spotkaniu z rodzicami określają swoje wymogi dotyczące wyprawki szkolnej.

Gdzie zaopatrywać się w artykuły szkolne?

- Na dzisiejszym rynku handlowym bez problemu znaleźć można sklepy, których specjalnością są materiały szkolne i biurowe. To właśnie w nich warto zaopatrzyć swoje pociechy w niezbędne artykuły szkolne. Bogaty asortyment pozwoli na szybkie i jednorazowe zgromadzenie wyprawki szkolnej.

- Konkurencyjną ofertę dla sklepów z artykułami szkolnymi już pod koniec sierpnia proponuje większość dużych marketów. Jej zaletą są dość niskie ceny. Jednak warto pamiętać, że niska cena idzie w parze z niską jakością.

- Wyprawkę szkolną można zgromadzić również odwiedzając hurtownie specjalizujące się w tego rodzaju asortymencie. Konkurencyjność cen oraz dostęp do bogatej oferty to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku rodzin wielodzietnych, dla których przygotowanie wyprawki stanowi poważny problem finansowy.

- Olbrzymim źródłem artykułów szkolnych jest rynek internetowy. Niekiedy wystarczy poświęcić kilka minut czasu na przejrzenie ofert internetowych sklepów i hurtowni, by bez problemu i po konkurencyjnych cenach zaopatrzyć swoją pociechę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu www.solokolos.pl.

Trzeba również pamiętać, że wyprawka szkolna to nie tylko zeszyty, kredki, ołówki, piórniki, długopisy czy worki na kapcie. To również podręczniki. Ze względu na olbrzymią rozpiętość dostępnych na rynku publikacji szkolnych zanim zakupimy książki trzeba koniecznie sprawdzić jakich wymaga nauczyciel. Często księgarnie zlokalizowane w pobliżu szkół same zmawiają pozycje książkowe zgodne z propozycjami nauczycieli, co znacznie ułatwia zadanie zabieganym rodzicom.

Ponieważ zakup książek pochłania największą części budżetu przeznaczonego na wyprawkę szkolną przewidziane zostały prawnie określone przypadki, w których przysługują rodzinom ulgi. Mogą na nie liczyć dzieci niepełnosprawne oraz rodziny, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. W okresie przełomu sierpnia i września wiele księgarni oferuje również duże zniżki na zakup podręczników szkolnych dlatego przed zakupami warto wcześniej dokładnie sprawdzić ich aktualną ofertą, która pozwoli przy gromadzeniu wyprawki szkolnej zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Gromadzenie wyprawki szkolnej warto rozpocząć już w drugiej połowie wakacji. Zanim zacznie się największy popyt na artykuły szkolne można wcześniej zaopatrzyć się w niektóre z nich po promocyjnych, a co się z tym wiąże atrakcyjnych dla portfela rodziców cenach. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków wrześniowe wydatki nie ograniczają się jedynie do samej wyprawki, ale również do wielu opłat szkolnych takich jak na przykład ubezpieczenie dziecka czy wykupienie obiadów.