NEWSY

Matematyka w przedszkolu Baby English Academy – Wilanów: Odkrywcze podejście do nauki przez zabawę i kodowanieW przedszkolu, gdzie liczenie jest równie ważne, co poranna gimnastyka, dzieci uczą się, że cyfry to nie tylko znaczki na papierze. To one rządzą światem - od mierzenia długości robota po liczenie klocków potrzebnych do zbudowania zamku. Matematyka wkracza do życia  naszych przedszkolaków z rozmachem, ucząc, że każdy problem to szansa na zabawę i że każda zagadka ma rozwiązanie. A przecież właśnie takie umiejętności są kluczowe w dorosłym życiu - logiczne myślenie i zdolność radzenia sobie z wyzwaniami. W naszym przedszkolu wierzymy, że to właśnie przez zabawę dzieci najlepiej przyswajają wiedzę, dlatego każdy dzień to nowa matematyczna przygoda.

Scena dla metody – nauka z pomysłem

Metoda prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej w naszym przedszkolu to nie tylko nauka, to spektakl, w którym każde dziecko gra pierwszoplanową rolę. Matematyka staje się tu żywa, kolorowa, pełna emocji i historii, które dzieci mogą dotknąć, poczuć, a nawet... zaśpiewać. Przykład? Uczymy się liczb poprzez rymowanki, zabawy ruchowe i układanie prostych równań z użyciem naturalnych materiałów. Dzieci nie tylko słyszą o liczbach, ale też je widzą, układają, a nawet degustują - bo kto powiedział, że nie można nauczyć się matematyki poprzez liczenie owoców przed ich zjedzeniem?

Odwiedź stronę: https://www.babyenglish.edu.pl/.

Kodowanie – nowa ścieżka edukacyjna

Kodowanie w przedszkolu? Oczywiście! U nas dzieci odkrywają, że za każdym poleceniem, które dają robotowi o imieniu Zosia (tak tak, bo nasz robot też jest członkiem załogi więc musi mieć imię), kryje się skomplikowany język, który można zrozumieć i którego można używać do tworzenia niesamowitych rzeczy. To jak nauka nowego języka, który otwiera przed nimi drzwi do świata technologii. Poprzez zabawę uczą się podstaw programowania, co rozwija ich zdolności matematyczne
i analityczne myślenie. Wprowadzając dzieci w świat kodowania, przygotowujemy je nie tylko do szkoły, ale także do przyszłego życia.

Zosia – robot, który uczy przez działanie

Robot Zosia to gwiazda naszych zajęć. Nie dość, że potrafi tańczyć, śpiewać i jeździć po sali, to jeszcze uczy dzieci programowania i matematyki. Jest przyjaznym sposobem na wprowadzenie dzieci w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Wzrok maluchów śledzących, jak ich polecenia ożywiają Zosię, jest bezcenny. Dzieci uczą się przez działanie
 - programują roboty, rozwiązują problemy i uczestniczą w twórczych projektach, które wprawiają w ruch nie tylko Zosię, ale i ich własne szare komórki.

W naszym przedszkolu to nowe przygody i odkrycia. Dajemy dzieciom narzędzia do budowania przyszłości, gdzie matematyka to fundament, a kodowanie to schody do gwiazd. Zapraszamy rodziców do świata, gdzie dzieci uczą dorosłych, że nauka to największa przygoda życia.