Szukaj ściąg i wypracowańModa na taniec trwa nieprzerwanieTańczą wszyscy. Na całym świecie taniec jest uniwersalnym językiem, zrozumiałym dla każdego. Skąd właściwie przyszła moda na taniec?

Niewątpliwie, dużą popularność taniec zyskał dzięki programom typu „Taniec z gwiazdami” czy „You can Dance”. Znani celebryci, biorący udział w tego typu programach, przyciągali przed ekrany tysiące widzów. Wielu z nich zapragnęło spróbować tańca osobiście. Dawniej popularny był zwłaszcza taniec klasyczny, balet. Triumfy święcił teatr tańca, w którym baletnice na pointach tańczyły „Jezioro łabędzie.

Po powstaniu programów tanecznych, ludzie zainteresowali się też innymi gatunkami tańca, otworzyli się na nowości. Powstały też filmy i seriale, w których fabuła opierała się na tańcu. Coraz więcej osób zapragnęło tańczyć taniec towarzyski, młodzi ludzie chętnie stawiali na hip- hop czy taniec jazzowy, który mimo wszystko ma wiele wspólnego z tańcem klasycznym. W każdym większym mieście otwierano szkoły tańca, organizowano zajęcia taneczne przy szkołach i domach kultury. Zapotrzebowanie na tego typu placówki było coraz większe. Na fali programów telewizyjnych, zaczęto organizować warsztaty taneczne pod patronatem zwycięzców programów. Frekwencja wciąż rosła.

Obecnie, szkoła tańca istnieje niemal w każdym mieście, w każdej szkole działa kółko taneczne, a w większości domów kultury działają zespoły taneczne i organizowane są warsztaty. Ludzie otworzyli się na taniec jako na sposób ekspresyjnego wyrażania siebie. Taniec przestał być sztuką tylko dla wygimnastykowanych baletnic w teatrze. Tańczyć zaczęli nie tylko młodzi ludzie, ale też ludzie starsi. Zdecydowanie korzystnie wpływa to na zdrowie i sprawność organizmu. Wraz z modą na taniec, nadeszła moda na formy fitnessu silnie z tańcem związane, takie jak aerobic czy zumba. Zajęcia takie są często wybierane przez kobiety jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale też na miłe spędzenie czasu i odskocznię od problemów.

Wszystko wskazuje na to, że moda na taniec nie minie zbyt szybko. Taniec wciąż się rozwija, ewoluuje. Powstają nowe jego odmiany, organizowane są konkursy i festiwale. Taneczny światek tętni życiem i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić, nawet wówczas, gdy emitowane w telewizji programy nie będą mieć już swojej kontynuacji. Taniec pokochały miliony i raczej już tak zostanie.