EGZAMINY ZAWODOWE

INF.03 PHP - pętle #infografika

Pętla to konstrukcja programistyczna pozwalająca na wielokrotne wykonanie wybranych instrukcji. Do budowy pętli w języku PHP można wykorzystać różne instrukcje, które podajemy poniżej: for while do..while foreach Pętla for - działa, dopóki warunek określony w 2 parametrze pętli jest spełniony, najczęściej jest stosowana, kiedy blok instrukcji ma być wykonany określoną liczbę razy. Instrukcja for ma trzy parametry: wyrażenie (...)

EGZAMINY ZAWODOWE

[INF.03] PHP - OPERACJE NA BAZIE DANYCH - INFOGRAFIKA

PHP - Operacje na bazie danych MySQL. Poniższa infografika pokaże WAM w kilku punktach jak połączyć się z bazą danych, następnie jak wysłać zapytanie do bazy danych, i na końcu odczytać dane z bazy danych za pomocą pętli WHILE w PHP. Poniższa infografika przyda się zapewne dla uczniów techników informatycznych, (...)

 
EGZAMINY ZAWODOWE

Egzamin INF.03 - niezbędne oprogramowanie

Na komputerach na których będziecie zdawać egzamin zawodowy możecie spotkać programy, które są niezbędne do wykonania zadań z arkusza. Dzisiaj "przedstawię" Wam kilka z nich. Jednym z takich narzędzi, bo tak też można nazwać owe oprogramowanie to pakiet XAMPP. Jest to zbiór różnego rodzaju usług serwerowych, dzięki którym uruchomimy stronę WWW (...)