Prawo

Nauka angielskiego one to one czy grupowo? wady i zalety

Od pewnego czasu modna, ale i wygodna, głównie za sprawą dostępu do wiedzy przez internet staje się nauka samodzielna, niezależna. Po okresie boomu na naukę w grupie w postaci zorganizowanych kursów i zajęć grupowych nastał trend do komfortowej nauki według własnych zasad i potrzeb, tak jak lubimy, bez stresu. Alternatywą (...)

Prawo

5 oryginalnych źródeł do nauki matematyki (apliakcje, gry logiczne, itd.)

Internet, nowe technologie oraz konformizm do jakiego przyzwyczaiła ans cywilizacja zmieniły na przestrzeni czasu również naukę, sposoby zdobywania wiedzy i uczenia się. Mimo zastępowania zdolności matematycznych kalkulatorami i komputerami nie przestajemy się uczyć matematyki, która otacza nas z każdej strony w życiu codziennym. Dzięki atrakcyjnym formom nauki uczymy się szybciej (...)

Prawo

[Raport] Problemy uczniów przygotowujących się do matury z j. polskiego

Uczniowie, którzy przygotowują się do matury z języka polskiego mają problemy z gramatyką i wypowiedziami pisemnymi, zaległościami i stresem. Nie są natomiast leniwi. Taki obraz malują korepetytorzy, uczestnicy ankiety serwisu e-korepetycje.net. Można uważać maturzystów za leniwych i mało zdolnych. Tyle tylko, że będzie to pogląd kompletnie niezgodny z rzeczywistością. Na realne (...)

Prawo

Prawo

PRAWO to zespół norm wydanych lub usankcjonowanych przez państwo i zagwarantowanych przymusem państwowym. To zespół reguł ustanowionych bądź uznanych przez pewne organy państwa. 1. Prawo jako zjawisko społeczne-relacje między jednostkami. 2.P.jako produkt procesu decyzyjnego. 3.P.nie dotyczy stosunku czł do siebie 4.P.formułuje i broni określone instytucje 5.Realne obowiązywanie prawa jest uzależnione od społecznego przyzwolenia. PRAWO PODMIOTOWE to (...)

 
Prawo

Top 5 języków obcych wartych nauki w 2016

Zastanawiając się nad tym jakiego języka warto rozpocząć naukę w 2016 roku nie warto kierować się modą a realnymi korzyściami jakie płyną ze znajomości danego języka. Często trend skłaniający do nauki danego języka wynika z faktycznych potrzeb rynku i perspektyw, jednak równie często jest to wyłącznie kreacja marketingowa. Zatem jakich (...)

Prawo

Egzamin gimnazjalny 2015

Z dnia na dzień wątpliwości pojawia się coraz więcej: jakie będą pytania, czy są jakieś przecieki, czego można się spodziewać, co było w poprzednich latach i jak przygotować się do tego najważniejszego, zaraz po maturze, egzaminu w życiu każdego młodego człowieka. Wszystkie te wątpliwości z dnia na dzień nasilają się (...)

Prawo

Krzysztof Kamil Baczyński - Elegia o chłopcu polskim

Jednym z najpiękniejszych a zarazem najbardziej znanych utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego jest wiersz: Elegia o chłopcu polskim. W utworze tym poeta przedstawia los swego pokolenia, los ludzi, których okres młodości przypadł na czas wojny. Wiersz ten w całości składa się z monologu podmiotu lirycznego - matki zamordowanego na wojnie syna. (...)

Prawo

Prawo

Co to jest prawo? Szereg istotnych cech prawa określili na podstawie swych badań klasycy marksizmu. Marks i Engels uznawali prawo za przybraną w formę ustawy wolę klasy panującej. Podobnie Lenin nazywał prawo państwową wolą klasy panującej i regulatorem stosunków społecznych. Podkreślając związek państwa i prawa Lenin stwierdził, że „prawo jest niczym (...)