Szukaj ściąg i wypracowańWszystko, co trzeba wiedzieć o policealnych szkołach optycznychKończąc liceum wielu maturzystów nie wie, w którym kierunku chciałoby pójść. Studia trwają minimum trzy lata, a większość kierunków nie daje gwarancji znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. Dlatego warto zastanowić się na szkołami policealnymi. W tym artykule omawiamy szkoły o kierunku optycznym. Dwa lata nauki i pewny zawód w ręku to perspektywa, która przekonała niejednego młodego człowieka.

Jak wybrać najlepszą policealną szkołę optyczną
Kierunek optyk – szkoła policealna cieszy się szczególnie dużą popularnością. Jednak nie każda szkoła może pochwalić się ofertą dydaktyczną na równie wysokim poziomie. Zanim wybierzesz placówkę, z którą zwiążesz się na najbliższe dwa lata, poczytaj na jej temat. Sprawdź, ile lat istnieje na rynku i ilu wypuściła absolwentów. Warto jest także zapoznać się z programem edukacyjnym. Choć niektóre przedmioty być może będą dla ciebie jeszcze zagadką, zapoznanie się z programem pozwoli na większe zrozumienie kierunku i bardziej świadome podjęcie decyzji o swoim przyszłym zawodzie.

Sprawdź kadrę naukową
Zanim zdecydujesz się iść na kierunek optyk – szkoła policealna, którą wybierzesz powinna wykazać się pod względem posiadania jak najlepszej kadry naukowej. Rzetelne szkoły podają takie informacje na swoich stronach, więc nie trzeba długo ich szukać. Sprawdź notki biograficzne i upewnij się, czy wykładowcami w szkole, o której myślisz są doświadczeni praktycy, którzy od wielu lat nauczają, mają wysokie tytuły naukowe oraz bogatą znajomość zagadnienia w praktyce. Nic tak nie inspiruje, jak dobry nauczyciel, który powinien nie tylko przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały i angażujący, ale także „zarazić” pasją do zawodu i motywować do działania!

Idź na dzień otwarty
Szkoła, kadra i program wyglądają profesjonalne? Idź na dzień otwarty do wybranej policealnej szkoły optycznej. Tam będziesz miał okazje zobaczyć budynek i sale na żywo oraz poznać część nauczycieli. Warto przekonać się, czy szkoła wydaje się przyjazna i dać sobie pewność, że będziesz dobrze czuł się w jej murach. Na dniu otwartym otrzymasz wiele materiałów informacyjnych, z których dowiesz się o możliwościach rozwoju w szkole i po jej ukończeniu. Przy okazji, koniecznie dowiedz się, czy optyk – szkoła policealna dysponuje dobrej jakości sprzętem w salach laboratoryjnych. Bowiem praktyka i umiejętność obsługiwania maszyn pomiarowych to kluczowe czynniki, pozwalające uprawiać zawód optyka.

Sprawdź dojazd i możliwości noclegu
Przykładem jednej z lepszych policealnych szkół optycznych jest Polski Instytut Kształcenia Optyków, który oferuje wyspecjalizowaną kadrę dydaktyczną, bogaty i rozwojowy program nauczania oraz najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczenia praktycznych umiejętności. Dodatkowo, posiadają internat, który pozwala na podjęcie nauki osobom spoza Tarnogóry, gdzie mieści się instytut. Do najlepszych szkół warto dojeżdżać, jest to inwestycja, która szybko się zwróci!

Dowiedz się, co robią absolwenci
Najlepsza szkoła to taka, której ukończenie gwarantuje zatrudnienie. Polski Instytut Kształcenia Optyków to policealna szkoła optyczna, która oferuje taką właśnie pewność, z uwagi na program współpracy z salonami optycznymi. Dlatego nauka w tej placówce, wiąże się nie tylko z teoretycznymi wykładami, ale także z praktykami w salonach. Dzięki tak przygotowanemu programowi edukacyjnemu możesz mieć pewność, że będziesz mógł przebierać w ofertach pracy i znajdziesz stabilne zatrudnienie!