Szukaj ściąg i wypracowańDo czego służą wiertnice głębinowe?Budowa studni nie jest najprostszą rzeczą na świecie. Nie jest też najbardziej oczywistą, a jednak wielokrotnie jesteśmy zmuszeni je wykonać, między innymi, aby doprowadzić wodę do naszej altany na działce lub do domku pod lasem. Aby wykonać proste studnie, które pobierają wodę z małej głębokości nie potrzebujemy fachowego sprzętu, jednak gorzej, gdy potrzebne nam są odwierty głębinowe. Wówczas potrzebujemy cięższego sprzętu.

Co zrobić, by mieć studnię?

Zanim jednak możemy przystąpić do działania, musimy spełnić szereg formalności i wykonać określone czynności. Z jednej strony są to badania geologiczne, które określają jakie są szanse na studnię, jakiego rodzaju ona może powstać, jak głęboko się będzie znajdowała oraz w którym dokładnie miejscu powinno się przeprowadzić wykopy lub odwierty. Mając tę wiedzę – udokumentowaną – należy starać się o pozwolenie na korzystanie z wody głębinowej. Po spełnieniu wszelkich formalności można zaczynać. A potrzebna nam będzie wiertnica głębinowa.

Czym charakteryzuje się wiertnica głębinowa?

Jest to maszyna, która służy do tworzenia odwiertów i wiercenia studni. Nie różni się ona zasadniczo od wiertnic do pomp ciepła. Jedyną różnicą, poza przeznaczeniem, jest szerokość prześwitu na zaciskach hydraulicznych. Najlepiej na 323 mm. Dodatkową różnicą jest wybór bardziej wydajnych pomp płuczkowych. Istotą maszyny jest wyposażenie, a więc śrubowe pompy płuczkowe o wydatkach: 500 l/min, 800 l/min oraz 1000 l/min. Wiertnice głębinowe są potrzebne, aby skutecznie i szybko stworzyć studnię, która będzie mogła zasilać budynek. Dzięki pomocy ciężkiego, choć dość prostego w obsłudze sprzętu możemy cieszyć się szybko postawioną studnią pełną wody.

Wiertnice do studni są niezwykle istotne, aby w odpowiedni sposób wykonać odwierty i stworzyć studnie głębinowe. Oczywiście, często możemy korzystać ze studni płytkich, jednak te stworzone przez wiertnice są zdecydowanie bardziej wydajne.ZOBACZ TAKŻE

skomentuj to