Szukaj ściąg i wypracowańPoradnik oszczędnego rodzica, czyli jak zaoszczędzić na zakupie podręczników?Zakup podręczników pochłania ogromną część budżetu przeznaczonego na szkolną wyprawkę. Gdzie kupować podręczniki, aby zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także sporo cennego dla każdego rodzica czasu?

 

Kiedy najlepiej kupować podręczniki?

Każdy rodzic wie, że zostawianie zakupów szkolonej wyprawki na ostatni moment generuje spore problemy. Posiadając więcej, niż jedno dziecko wydatki związane z zakupem podręczników, przyborów szkolnych oraz innego wyposażania do szkoły mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Z tego względu liczy się każda zaoszczędzona złotówka, gdyż warto pamiętać, że już na początku roku szkolnego dojdą kolejne wydatki m.in. na komitet rodzicielski, ubezpieczenie czy nowe ubrania.

Aby uniknąć jednorazowego wydatku na całą wyprawkę szkolną w podręczniki szkolne należałoby zaopatrzyć nasze dzieci w początkowym okresie wakacji. Przed przystąpieniem do zakupów warto poświecić trochę czasu na rozeznanie rynku.  Przejrzenie oferty księgarni internetowych ułatwi nam zaznajomienie się z cenami. Obecnie w sieci jest coraz więcej sklepów, które obok oferty książkowej oferują również podręczniki szkolne.

W księgarniach internetowych ceny bywają znacznie atrakcyjniejsze od oferty księgarni stacjonarnych. Dodać tu należy, że ceny w każdej z nich różnią się od siebie (niekiedy znacząco), więc poświęcając trochę czasu na zapoznanie się z ofertą kilku sklepów, można znaleźć wyjątkowo atrakcyjne ceny, korzystne rabaty, dostawę gratis w zależności od kwoty zamówienia (w każdej księgarni jest to różna wartość). Szukając podręczników szkolnych w atrakcyjnej cenie warto odwiedzić księgarnię internetową lovebooks.pl, która oferuje ogromny wybór książek m.in. podręczników do przedszkola, szkoły podstawowej czy szkół ponadgimnazjalnych.

Zaletą wynikającą z tej formy zakupu jest oszczędność czasu, pieniędzy, a czasami i siły.  Nie musimy dźwigać zakupionych podręczników (dostarczą nam je do domu), unikniemy bieganiny z księgarni, do księgarni w celu skompletowania podręczników oraz oszczędzimy czas stracony podczas stania w kolejkach i korkach.  Kupując w Internecie możemy dokonać zakupów w każdej chwili, bez wychodzenia z domu. Jeżeli nie zostawimy zakupu podręczników na ostatnią chwilę, pozwoli to nam i dziecku uniknąć stresu oraz zaoszczędzić pieniądze.

Jeżeli oferta najbardziej atrakcyjna cenowo nie pozwoli nam na zakup kompletu podręczników, zróbmy kalkulację, czy opłaca się zamówić pozostałe książki w innej księgarni, czy wybrać trochę drożej, ale tylko z jednej. Ma to istotne znaczenie gdy doliczymy koszt przesyłki. Przemyślane zakupy podręczników pozwolą nam zaoszczędzić nawet 30% sumy wydatków szkolnych.