Szukaj ściąg i wypracowańDo jakiego miasta pojechać z uczniami na jednodniową wycieczkę szkolną?Jedną z najpopularniejszych form wycieczek szkolnych są te trwające jeden dzień. Decyduje o tym przede wszystkim stosunkowo niski koszt oraz niewielka przerwa od zajęć dydaktycznych w szkołach. Jednak aby taki wyjazd można było zaliczyć do udanych, konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca docelowego, czyli miasta którego najcenniejsze atrakcje zobaczą uczniowie. Poniżej przedstawiamy trzy miasta, które z pewnością zainteresują dzieci i młodzież.

Kraków

Dawna stolica Polski to miasto, w którym można podziwiać wiele interesujących miejsc. W czasie jednodniowego wyjazdu warto zabrać uczniów na Stary Rynek, gdzie będą mogli zobaczyć fantastyczne Sukiennice (kolebkę polskiego handlu), Kościół Mariacki oraz Kościół św. Wojciecha, a także niezwykle ceniony przez mieszkańców Krakowa pomnik Adama Mickiewicza. Oprócz tego obowiązkowo trzeba znaleźć czas na zwiedzenie Katedry na Wawelu oraz Smoczej Jamy. W programie nie może zabraknąć także wizyty w pawilonie Stanisława Wyspiańskiego oraz pod oknem papieskim. Kraków to nie tylko przepiękne zabytki, ale również inne atrakcje, np. różnego rodzaju centra dla najmłodszych. Jednym z ciekawszych jest https://historyland.pl/dla-szkol, w którym uczniowie mogą obejrzeć fantastyczne makiety z klocków LEGO®, prezentujące ważne wydarzenia z historii Polski, np. bitwę pod Oliwą, walki na Monte Cassino czy obronę Westerplatte.

Poznań

Jednodniowa wycieczka może udać się także w Poznaniu. Miasto nad Wartą ma najmłodszym turystom naprawdę wiele do zaoferowania. Obowiązkowo należy udać się do Palmiarni Poznańskiej niedaleko Parku Wilsona oraz znajdującego się w samym sercu miasta Starego Zoo, które dzisiaj pełni także funkcję miejskiego zieleńca. Przed południem najlepiej zabrać się za odkrywanie Starego Rynku. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ratusz, zwłaszcza pojawiające się o godzinie 12 na jego poznańskie koziołki. W obrębie głównego placu miasta warto też zwrócić uwagę na średniowieczny pręgierz, rewelacyjne Rogalowe Muzeum oraz Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny wraz ze znajdującymi się w niej Organami Friedricha Ladegasta.

Wrocław

Wrocław to miasto, które wyrasta na coraz większą konkurencję Krakowa. Nie ma się co dziwić, jest w nim wiele miejsc, które mogą zachwycić nawet najbardziej wybrednych turystów. Jakie atrakcje Wrocławia spodobają się uczniom? Na pewno cieszące się coraz większą popularnością Afrykarium przy ogrodzie zoologicznym, w którym można podziwiać faunę i florę Czarnego Kontynentu oraz Panorama Racławicka. Oprócz wspomnianych dwóch miejsc koniecznie trzeba pojawić się z uczniami także w Hali Stulecia oraz na Starym Rynku. Prawdziwą perełką Wrocławia jest jednak Ostrów Tumski, gdzie znajdują się gotycka Katedra św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiata św. Bartłomieja.